Futás a rászorulókért: A 40. Telekom Vivicittá eseménye
Tenki Réka, a *Futni mentem* című sikerfilm egyik főszereplője, valamint olyan ismert személyiségek, mint Trokán Anna, Mezei Léda, Vanya Tímea, Szabó Erika, Novkov Máté színészek, Szabados Ágnes és Rátonyi Kriszta műsorvezetők, illetve Kovács Koko István olimpiai bajnok ökölvívó is részt vettek az Ökumenikus Segélyszervezet hétvégi akciójában, hogy csatlakozzanak a 40. Telekom Vivicittá futóversenyhez.
A rendezvény célja egyértelmű volt és rendkívül fontos. Az összesen 120 jótékony futó, „1353 – Ne csak szurkolj, segíts!” feliratú mezben, egyéniben és váltóban állt rajthoz, hogy legalább 1000 rászoruló gyermek nyári táboroztatásához gyűjtsenek adományokat. A résztvevők ezúttal nemcsak a sportteljesítményükre, hanem egy látványos figyelemfelhívó akcióra is koncentráltak. Egy óriási élőképpel formázták meg a segélyvonal, a 1353 számjegyeit, felhívva a figyelmet az adományozás fontosságára.
Az Ökumenikus Segélyszervezet vezetőjének üzenete
A futóversenyen maga Gáncs Kristóf, az Ökumenikus Segélyszervezet ügyvezető igazgatója is rajthoz állt, és elmondta: „Ahogy a *Futni mentem* című filmben is látható volt, ha van egy jó cél, és akadnak társak, akkor minden feltétel adott ahhoz, hogy az álmok valóra váljanak! Az idei Vivicittá eseményen azért veszünk részt, hogy a nyári táboroztatásokhoz szükséges támogatásokat összegyűjtsük 1000 olyan gyermek számára, akik nehéz körülmények között élnek.”
Az esemény emellett hangsúlyozta az Ökumenikus Segélyszervezet Kapaszkodó programjának fontosságát, amely évente több mint 3600 rászoruló gyermeknek nyújt segítséget országszerte. Akik nem tudtak személyesen részt venni az eseményen, azoknak lehetőségük volt a 1353-as adományvonalon keresztül hozzájárulni az ügyhöz. Itt egyetlen hívás 500 forintos támogatást jelentett, amely közvetlenül a szervezet fejlesztési programjait és a gyermekek táboroztatását szolgálja.
Hírességek példamutatása
Több ismert arc is elköteleződéséről tett tanúbizonyságot az eseményen. Kovács Koko István többszörös világbajnok ökölvívó, aki nemcsak sportolóként, hanem az Ökumenikus Segélyszervezet jószolgálati nagyköveteként is részt vett az akcióban, valamint a Masters világ- és Európa-bajnok súlyemelő Szuromi Tímea is a mezőnybe állt. Ez az összefogás világosan megmutatta, hogy az ismert emberek szerepvállalása hogyan inspirálhat és vezetheti figyelemre a társadalmat, különösen a legfiatalabb és legsebezhetőbb korosztály irányába.
Ezzel a kezdeményezéssel egyértelmű jelzést küldtek: a közös célok és a következetes munka talán az egyetlen eszköz arra, hogy többet tudjanak nyújtani azoknak, akiknek a legnagyobb szükségük van a támogatásra. A 40. Telekom Vivicittá futóverseny egy ékes példája annak, hogyan lehet a sporton keresztül valódi változást elindítani a közösség életében.
Forrás: www.atv.hu/belfold/20250413/futni-mentem-telekom-futoverseny/
