DURVUL A SZOLNOKI HELYZET
Szolnok polgármestere, Györfi Mihály, fejet hajtva próbálkozott a szolnoki befogadó otthon látogatásával, de a valóság más tervet szőtt. Itthon, amikor a közszolgáltatásokról van szó, miért is várnánk mást, mint hogy a városvezető számára megtiltják a belépést egy olyan helyre, ahol a gyermekek sorsa forog kockán?
ZOOM A KÜLSŐ VILÁGRA
Nyilvánvaló, hogy a hatóságoknak megvan a maguk titkos menetrendje. Az, hogy a polgármestert nem engedik be, elárulja az érintettek szándékait és elbagatellizálja a helyi közéletet. Sikerült elérniük, hogy a város élén álló vezető képviselője szembesüljön a hatalom brutalitásával, miközben a nyilvánosság jogait is lábbal tiporják. Ez nem más, mint a hatalom zsarolása.
ELEGÁNS SÖTÉTSÉG
Valószínű, hogy az érintettek titkolni akarják a helyzet valódi mivoltát. Az emberek, akiket elvárnának, hogy védelmet nyújtsanak a gyengéknek, pusztán árnyakként léteznek, és a társadalom keze közt a gyermekek sorsa még inkább kiszolgáltatottá válik.
A TOVÁBBIAK RÉGIK ÉS ÚJ TÖRTÉNETEK
A helyzet tarthatatlansága felveti a kérdést, hogy hol van a határ, amikor a közérdek védelmét a hatóságok nem csupán ignorálják, hanem célzottan támadják is? A szolnoki események rávilágítanak arra, hogy a hatalom nemcsak egyoldalúan gyakorolja jogait, hanem egyúttal a polgárok jogait is megvonja saját belátása szerint. E kérdésekre pedig a válaszok nem jönnek könnyen, és hatalmas tanulságokkal szolgálnak a közösség számára.
Forrás: www.atv.hu/videok/durvul-a-szolnoki-helyzet-nem-engedtek-be-a-polgarmestert-a-horrorgyermekotthonba/
