Lemondott Szentmártonkáta alpolgármestere, a Fidesz képviselője is nyilatkozott az ügyben.

által N Zsolt

Lemondott Szentmártonkáta alpolgármestere, a FIDESZ képviselője is megszólalt az ügyben

2026. március 1-jén bejelentették, hogy Szentmártonkáta alpolgármestere, Bodor András lemondott tisztségéről. Az alpolgármesterről egy súlyos bántalmazási ügy került napvilágra, amelyben egy helyi nő állította, hogy Bodor bántalmazta őt. Az incidens a település kolbásztöltő fesztiválján történt, ahol a hölgy férjével vett részt, és a fesztivál közben összeszólalkoztak Bodorral.

Pogácsás Tibor, a FIDESZ országgyűlési képviselője és Pest vármegye 12-es választókerületének elnöke a közösségi médiában reagált az ügyre. Kijelentette, hogy a bántalmazás minden formáját elítélik, és hozzátette, hogy a sértettnek mielőbbi felépülést kíván. Ugyanakkor elmondta, hogy az ügy kivizsgálása a hatóságok feladata, és jelentette, hogy Bodor soha nem volt a FIDESZ tagja.

Bodor András a bejegyzéseiben melyet később törölt, valótlan vádakként utalt a bántalmazás vádjára, és ezután döntött a lemondás mellett. Eddig a Pest Vármegyei Főügyészség csak annyit közölt, hogy az ügy a felderítési szakaszban van, és még senkit nem hallgattak ki gyanúsítottként. Szentmártonkáta fideszes polgármestere, Skoda Ferenc, szintén csak a törölt posztot osztotta meg az üggyel kapcsolatban, és hivatalos közleményt a lemondásról nem adott ki.

Ez az eset arra figyelmeztet, hogy milyen fontos a hivatalos szereplők felelőssége és a közéleti magatartás, valamint hogy az erőszak elutasítása központi kérdés kell, hogy legyen a közéletben.

Ezt is kedvelheted