Demonstráció Kállón: Toroczkai László üzenete a bűnözés ellen
Toroczkai László, a Mi Hazánk Mozgalom elnöke április 12-én Kállón tartott demonstrációt „Elég a bűnözésből!” címmel. A rendezvény célja, hogy a helyi közösség ellenállást mutasson a bűnözőkkel szemben, akik az elnök szerint a tisztességes embereket terrorizálják. A demonstráción résztvevők buszformációban vonultak a polgármesteri hivatal elé, miközben Toroczkai hangsúlyozta, hogy véget vetnek a helyi és fehérgalléros bűnözésnek.
Az esemény háttere és a rendőrség szerepe
A demonstrációt a rendőrség először megtiltotta, de a Kúria engedélyezte annak megtartását. Toroczkai László elmondta, hogy a bűnözők, akik már börtönviselt személyek, szabadon garázdálkodnak a községben, mivel a helyi hatóságok nem tesznek lépéseket a bűncselekmények megállítása érdekében. Az elnök kijelentette, hogy a helyzeten változtatni fognak, és az érintett bűnözőket felelősségre vonják.
Követelmények és jövőbeli terveik
Toroczkai a demonstráción bejelentette, hogy ha a választások során felhatalmazást kap, személyesen részt fog venni a bűnözők által illegálisan megszerzett ingatlanok visszaszerzésében. Kiemelte, hogy a bűnözés notórius képviselői nem számíthatnak kegyelemre, függetlenül attól, hogy politikai beosztásuk van-e. Toroczkai szavai szerint azok a fehérgalléros bűnözők, akik a rendszerből profitálnak, szintén el fogják nyerni méltó büntetésüket.
Az alapítvány létrehozása a közösség szolgálatában
A Mi Hazánk Mozgalom célja a közbiztonság helyreállítása, amely érdekében egy alapítványt is létrehoznak „Tisztesség a bűn helyett” néven. Toroczkai bejelentette, hogy a jövőben Kállón bűnészeti központot alakítanak ki, mely az ő parlamenti jövedelmükből fog működni. A demonstráción résztvevő politikai társak is megerősítették a közös céljaikat, amelyek a bűnözés visszaszorítására irányulnak.
Kritika a kormánnyal szemben
Toroczkai bírálta a kormányt, amiért 16 év alatt nem tudtak rendet tenni a közbiztonság ügyében. A demonstráció célja, hogy felhívja a figyelmet a bűnözéssel szembeni határozottabb fellépés szükségességére, és hogy a közösség visszanyerje biztonságát saját területén.
Választási műsor az ATV-n
Az ATV április 12-én maratoni hosszúságú választási műsort sugároz, amely élő kapcsolásokkal és exkluzív adatokkal fogja bemutatni a választások minden fontos pillanatát. A műsorban olyan neves műsorvezetők közreműködésével, mint Sváby András és Rónai Egon, mindenki naprakész információt kaphat az események alakulásáról.
A nézők számára lehetőséget biztosítanak arra, hogy közvetlenül követhessék a választási bizottság munkáját és a parlamentbe jutásra esélyes pártok eredményeit.
