Karácsony Gergely: ott leszek a Pride-on

által N Zsolt

Karácsony Gergely a Pride-ról és a Fővárosi Közgyűlésről

Karácsony Gergely, Budapest főpolgármestere hosszú interjúban fejtette ki gondolatait a Pride-ról és a fővárosi Közgyűlés legutóbbi, botrányos üléséről. Kiemelte, hogy egy szabad városban mindenkinek szabadságot kell élveznie. Szerinte egy uniós tagország sem tilthatja be a Pride-ot, mivel a budapesti közvélemény ezeken a vitákon már rég túllépett. Hangsúlyozta, hogy a Budapest Pride több mint egyszerű jogérvényesítés; szimbolikus megnyilvánulása a nyitottságnak és az egyenlőség iránti elkötelezettségnek.

Elárulta, hogy idén is részt vesz a Pride-on, mint korábban is, mielőtt főpolgármester lett, és a jövőben sem tervezi távol maradni. Megerősítette, hogy a főváros továbbra is támogatja a Pride szervezését, amit a szervezőkkel való legutóbbi találkozó is jól mutat.

Politikai Feszültségek a Közgyűlésben

A fővárosi Közgyűlésről beszélve Karácsony szóba hozta a Fidesz politikai stratégiáját, amelynek fő célja a Tisza képviselőinek provokálása. Emellett kritizálta a Vitézy-Tisza tandem szándékait, amelyeket politikai térfoglalási kísérletként értékelt. Kijelentette, hogy sem a provokációt, sem a politikai embervadászatot nem fogja eltűrni.

A főpolgármester kitért arra is, hogy tiszteli Bódis Kriszta munkásságát a szegénység elleni küzdelemben, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy a Fővárosi Szociális Közalapítvány munkájában azoknak kell helyet kapniuk, akik szakmai tapasztalatukból kifolyólag a leginkább rátermettek, például Kártyás Irén, aki 30 éve vezető szerepet tölt be a Menhely Közalapítványnál.

Gazdasági és Városfejlesztési Elképzelések

Karácsony Gergely a városfejlesztés jövőjéről is beszélt, különös tekintettel a 320 milliárd forintos közlekedésfejlesztési csomagra, amelyet szerinte a budapestiek érdekében kellene felhasználni. Fókuszba helyezte a Nagykörút, a Rákóczi út és a Bajcsy-villamos tervezett modernizációját. Elmondta, hogy ezen projektek esetében részben már rendelkezésre állnak a szükséges források, és megkezdődhet a tervezés, de a teljes kivitelezés valószínűleg túlnyúlik a jelenlegi cikluson.

A 3-as metró szerelvényeinek cseréje kapcsán kijelentette, hogy erre jelenleg nincs forrás, de az M2-es metró akadálymentesítése hitelből megvalósulhat. A Nyugati tér teljes átalakításáról is beszélt, amely a 14-es villamos bekötésének része lenne, és remélhetőleg uniós forrásból valósulhatna meg.

A NER üzleti körével kapcsolatos kritikák

A főpolgármester kritikus megjegyzéseket tett Gulyás Gergely és a Fidesz-közeli üzleti körök kapcsolatáról. Kifogásolta, hogy kormányzati döntések mögött gyakran magáncégek érdekei sejlenek fel, miközben a közérdek képviselete szerinte teljesen háttérbe szorult. Példaként említette, hogy a kormány által ígért befektetéseket fontosnak tartja, ám ezzel párhuzamosan úgy véli, hogy az érintett szereplők közötti viszonyok sokkal inkább üzleti természetűek, semmint közjóra irányuló döntések.

A Vidámpark és a Városi Prioritások

A Tarlós István idején bezárt vidámpark újjáépítésének ötletét Karácsony elvetette. Szerinte Budapestnek nem vidámparkokra, hanem megfizethető lakásokra és zöldterületekre van szüksége. Ennek érdekében a kihasználatlan rozsdaterületek parkosítására és városi lakóövezetek kialakítására kíván nagyobb hangsúlyt fektetni, amennyiben van ehhez magánbefektetői érdeklődés.

Forrás: www.atv.hu/belfold/20250301/karacsony-gergely-16/

Ezt is kedvelheted