Szoboszlai Dominik ismét brillírozott a Bajnokok Ligájában
A Liverpool FC hazai pályán 4-0 arányban legyőzte a Galatasarayt a labdarúgó Bajnokok Ligája nyolcaddöntőjének szerdai visszavágóján, ezzel továbbjutott a következő körbe. Szoboszlai Dominik és Kerkez Milos a kezdőcsapat tagjaiként végigjátszották a mérkőzést, míg a Galatasarayban Sallai Roland is szerepet kapott. Érdekesség, hogy ez volt az első alkalom, amikor három magyar játékos egyszerre lépett pályára a Bajnokok Ligája kieséses szakaszában.
Szoboszlai a 25. percben egy szögletet követően 15 méterről kapásból lőtte a labdát a hálóba, megnyerve ezzel a hazai csapat számára a találkozó fölényét. Az első félidő ráadásában Mohamed Szalah büntetőjét kimentette a török kapus, míg a második félidőben Wilfried Singo találatát les miatt érvénytelenítették.
Az európai szövetség legjobb játékosa lett
A mérkőzés legjobbjának választott Szoboszlai Dominik már a következő, Paris Saint-Germain elleni negyeddöntőről is beszélt. Kiemelte, hogy a szombati Brighton ellen vívott bajnoki mérkőzésre a győztes mentalitásukat kell áthozniuk. „Egy fontos meccs lesz, utána sokan elmegyünk a válogatottainkhoz” – mondta a TNT Sports csatornának tett nyilatkozatában.
Szoboszlai figyelte a PSG Chelsea elleni meccsét, és megjegyezte: „Nem lettek rosszabbak tavaly óta, de mi is már megmutattuk, hogy bármire képesek vagyunk.” A Liverpool a címvédő Paris Saint-Germainnel találkozik áprilisban a negyeddöntőben.
Steven Gerrard dicséri Szoboszlait
A mérkőzést követően Steven Gerrard, a Liverpool korábbi legendás középpályása elismerően nyilatkozott Szoboszlai teljesítményéről. A szakkommentátor hangsúlyozta, hogy Szoboszlai helye inkább a középpályán lenne, és nem a jobb oldali hátvéd pozíciójában. „A Liverpoolnak be kell fejeznie, hogy változott Szoboszlai pozíciója. Ő egy igazi vezéregyéniség, akinek a középpályán van a helye” – fogalmazott.
Szoboszlai a győztes gólról elmondta: „Láttam, ahogy közelít felém a labda, reagálnom kellett, mivel a védők közel voltak. Úgy tűnik, nem csak a jobb lábam van.” Kiemelte, hogy számára az a legfontosabb, hogy csapata sikeres legyen, függetlenül attól, mikor és hogyan szerez gólt.
