Matolcsy Ádám megszólalása: Vádak, válaszok és botrány
Matolcsy Ádám, a Magyar Nemzeti Bank volt elnökének fia, írásban reagált a sajtó újabb és újabb cikkeire, amelyek a családja és barátai rendkívüli gazdagodását firtatták. Kijelentette, hogy minden jövedelme legális, és hangsúlyozta, hogy évek óta nem él életvitelszerűen Magyarországon.
Válasza a botrányokra
Matolcsy kiemelte, hogy édesapja már nem a jegybank vezetője, és senki sem lopott el vagyont az MNB-től vagy annak alapítványaitól. Az állítás alátámasztásaként hozzátette, hogy a vagyoneszközök továbbra is a mérlegekben szerepelnek. Az Állami Számvevőszék jelentésére reagálva hangsúlyozta, hogy szerinte a jegybanki vagyon körüli botrány politikai indíttatású lejáratási kísérlet, és a jelentések szakmaiatlanok voltak.
„Felfoghatatlan hiba” és politikai támadások
Édesapja, Matolcsy György korábban „felfoghatatlan hibának” nevezte az Állami Számvevőszék számításait. Matolcsy Ádám szerint a támadások nem mások, mint gazdasági és politikai ellenlábasok manipulációja. Úgy véli, hogy ezek célja kizárólag az édesapja lejáratása, amit méltatlannak tart.
Rejtélyes tartózkodási hely
Arra a kérdésre, hogy jelenleg hol él, nem adott egyértelmű választ, de azt elárulta, hogy rendszeresen látogat Magyarországra. Elmondása szerint legutóbb április elején járt az országban, és nem tart attól, hogy itt letartóztatnák.
Állandó figyelem kereszttüzében
Matolcsy Ádám esete újra ráirányította a figyelmet a gazdasági és politikai helyzet átláthatóságának kérdésére. A feltörekvő hazai botrányok és a politikai élet árnyékos oldalai újabb és újabb kérdéseket vetnek fel az ország működéséről és az érintettek szerepéről.
Forrás: www.atv.hu/belfold/20250415/matolcsy-adam-mnb/
