Botrány az Országgyűlési Őrségnél
A hírek szerint az Országgyűlési Őrség egyik alezredese felkavaró incidensbe keveredett, amelyben szexuális zaklatással vádolják. A történtek egy tápiószentmártoni disznótoron zajlottak, ahol az illető részeg állapotban érkezett a helyszínre, és a beszámolók szerint az este során több alkalommal is agresszíven viselkedett a kollégáival szemben.
A vádak részletei
A feljelentés alapján az alezredes szemrebbenés nélkül terrorizálta a jelenlévőket. Szemtanúk állítása szerint nem riadt vissza attól, hogy erőszakos gesztusokkal alázza meg az egyik idősebb kolléganőjét: állítólag a hóna alá szorította a nő fejét, és hosszan fogdosta a melleit. Ezután egy másik fiatalabb női munkatárs felé fordult, akit visszautasítása után egyerőszakosan inzultált, majd durva megjegyzéseket tett, és pénzzel próbálta megalázni.
Mindezeknek tetejében az este nem ért véget ennyivel: az ittas férfi feldühödött, felborított két asztalt és magával rántotta az ott elhelyezett ételeket, amelyeket a károk miatt később megsemmisíteni kellett. Az eseményeket tovább súlyosbította, hogy a jelenlévő parancsnok mindezt nevetéssel fogadta, ahelyett hogy megfékezte volna az önkontrollját vesztett tisztet.
Nyomozás és következmények
A Budapesti Regionális Nyomozó Ügyészség katonai bűncselekmény miatt indított nyomozást. Az érintett alezredest a vizsgálat idejére mentesítették a szolgálatteljesítési kötelezettség alól. Hivatásos szolgálati jogviszonya ezután közös megegyezéssel, az ő személyes kezdeményezésére megszüntetésre került.
Társadalmi következmények
A történtek széles körű felháborodást váltottak ki, rávilágítva a hatalmi pozíciókban lévők felelősségére és az elszámoltathatóság elengedhetetlen fontosságára. A kérdések most arra irányulnak, hogy az ilyen cselekmények megelőzésére és az áldozatok védelmére milyen lépéseket tesznek majd az érintett szervek.
Forrás: www.atv.hu/belfold/20250508/orseg-szexualis-orszaggyules-zaklat/
